Gemeente Stadskanaal: Voorbereidingsbesluit ‘Musselkanaal, De Brink’

Publicatiedatum:
dinsdag 24 april 2018
Originele publicatie downloaden:
Download het PDF bestand
Type bekendmaking:
Ruimtelijke plannen





Gemeente Stadskanaal: Voorbereidingsbesluit ‘Musselkanaal, De Brink’

Logo Stadskanaal

 

(ARTIKEL 3.7 WET RUIMTELIJKE ORDENING)

 

Burgemeester en wethouders van de gemeente Stadskanaal maken bekend dat de gemeenteraad een voorbereidingsbesluit heeft genomen. De gemeenteraad nam dit besluit op 23 april 2018. Hiermee geeft de gemeenteraad aan dat zij een nieuw bestemmingsplan zullen vaststellen.

 

De gemeenteraad heeft tot het navolgende besloten:

  • 1.

    te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het gebied De Brink in Musselkanaal en om die reden het voorbereidingsbesluit ‘Musselkanaal, De Brink’( als vervat in het GML-bestand NL.IMRO.0037.VB1805-vs01) vast te stellen om ongewenste ontwikkelingen tegen te gaan;

  • 2.

    te bepalen dat het verboden is het gebruik van de bij dit besluit aangewezen gronden of bouwwerken zonder ontheffing van burgemeester en wethouders te wijzigen in een ander gebruik dan een opvanglocatie voor asielzoekers;

  • 3.

    te bepalen dat het voorbereidingsbesluit in werking treedt op de dag na bekendmaking.

 

Wat is een voorbereidingsbesluit?

Een voorbereidingsbesluit is een verklaring van de gemeenteraad dat een bestemmingsplan voor het betreffende gebied wordt voorbereid. Een voorbereidingsbesluit maakt het mogelijk om bouwinitiatieven die niet gewenst zijn maar wel in het oude bestemmingsplan passen, tegen te gaan.

Waarom is dit voorbereidingsbesluit genomen?

Het voorbereidingsbesluit is bedoeld om te bepalen dat het verboden is het gebruik van de bij dit besluit aangewezen gronden of bouwwerken zonder ontheffing van burgemeester en wethouders te wijzigen in een ander gebruik dan een opvanglocatie voor asielzoekers.

 

U wilt het voorbereidingsbesluit inzien ?

Het voorbereidingsbesluit ligt vanaf 25 april 2018, voor zes weken, ter inzage in de publiekshal in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 in Stadskanaal. U kunt het voorbereidingsbesluit tevens in elektronische vorm raadplegen op http://www.ruimtelijkeplannen.nl/web-roo/?planidn=NL.IMRO.0037.VB1805-vs01 en op www.stadskanaal.nl.

 

Inwerkingtreding

Het voorbereidingsbesluit treedt één dag na bekendmaking in werking en dus op 25 april 2018. Het is niet mogelijk om bezwaar dan wel beroep aan te tekenen tegen het besluit tot vaststelling van het voorbereidingsbesluit.

 

Informatie

Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de gemeente Stadskanaal 0599 -631 631.

 

Stadskanaal 24 april 2018

Burgemeester en Wethouders van Stadskanaal,

de (loco)burgemeester,

mevrouw G. Brongers-Roffel

de secretaris,

de heer G.J. van der Zanden