Pagina afdrukken

Hieronder bevindt zich een afdrukvoorbeeld van de door u gekozen pagina.

Woonoverlast teruggebracht met 84 procent

De integrale aanpak van woonoverlast in de gemeente is succesvol. Binnen twee jaar is het aantal situaties van woonoverlast teruggebracht met 84 procent. Per 1 januari 2009 waren nog 78 situaties van overlast geregistreerd. Daarvan waren eind vorig jaar 66 situaties opgelost.

Begin 2009 stelden Welstad, Lefier en de gemeente zich tot doel om het aantal geregistreerde woonoverlastsituaties binnen twee jaar met 50 procent te verminderen.

Bewonersorganisaties herkennen de succesvolle integrale aanpak. Lefier, Welstad en de gemeente zijn tevreden over de gekozen aanpak en ondersteunen een vervolg.

Daarom wil het college het project voortzetten in 2011, door een zogeheten wooncoach langer in te zetten. Deze wooncoach is vanaf mei 2010 ingezet voor 8 uur per week. Zij heeft zich gericht op korte interventies, met als doel de woonoverlast te beheersen en zo spoedig mogelijk over te dragen aan reguliere instanties. Haar inzet wordt nu met één jaar verlengd als het aan B&W ligt.

De meerwaarde van de wooncoach is volgens het college vooral gebleken in de innovatieve aanpak die is vereist bij complexe situaties. Het merendeel van de overlastsituaties is door de steeds effectievere regie vanuit het Centrum voor Jeugd, Gezin en Veiligheid (CJGV) aangepakt.

Voor de integrale aanpak van woonoverlast is eenmalig 70.000 euro beschikbaar gesteld, wat afkomstig is van de provincie (30.000 euro), Lefier (20.000 euro) en de gemeente (20.000 euro).

Gemeente Stadskanaal - Raadhuisplein 1 - 9501 SZ Stadskanaal - Postbus 140 - 9500 AC Stadskanaal